Michał Sporoń

Od lat naucza języka polskiego w tarnogórskim liceum, mieszkaniec projektu życia - domu na Zopociu, studiował za granicą - w Niemczech, posiadacz tytułu doktora nauk humanistycznych. Pracował w mediach - Gazeta Wyborcza, wraz z partnerką - Kasią adoptowali piątkę schroniskowych psów, lubi przybliżać uczniom tajniki sztuki od malarstwa, poprzez taniec i film. W Serduszkowej nieSzkole mentor, nauczyciel języka polskiego i opiekun programowy.


Anna Idzikowska

Jestem z dziećmi całym sercem. Czuwam nad ich bezpieczeństwem i dobrostanem emocjonalnym. Zawsze dostępna i uważna, bo je kocham. Moja droga zawodowa pozwalała mi się realizować we własnym biznesie, ale pragnienie pracy z dziećmi połączyło mnie z Serduszkową Nieszkołą.
Jestem ich ciocią Anią.


Adam Lip

Jestem pedagogiem, inżynierem mechatroniki, pasjonatem psychologii, aktorem improwizacji scenicznej, ale także (a właściwie przede wszystkim) człowiekiem. Na co dzień więc skupiam się, by o tej ostatniej "naklejce" pamiętać - w kontekście siebie i innych, że wszyscy jesteśmy tylko i aż ludźmi. A jako pedagog tę myśl przenoszę na relacje z uczniami na lekcjach.
Wolne chwile spędzam grając w gry, spotykając się z innymi oraz odkrywając nowe i nieznane mi jeszcze tematy. Prywatnie zaś nie lubię, gdy coś jest dla mnie niezrozumiałe.
W Serduszkowej Nieszkole pomagam w nauce matematyki i fizyki.


Katarzyna Codd

W Serduszkowej Nieszkole lektorka języka angielskiego.
Jestem absolwentką filologii angielskiej o specjalizacji: translatoryka oraz język angielski w biznesie - Uniwersytet Wrocławski. Podyplomowo ukończyłam studia z HR – zarządzanie zasobami ludzkimi na Uniwersytecie Śląskim.
Pasjonują mnie języki obce, wokalistyka jazzowa oraz psychologa. Mam duże doświadczenie w pracy w środowisku międzynarodowym nie tylko w edukacji, ale również w sektorze artystycznym. Lubię łączyć nauczanie języków z muzyką, kreatywnością i dużą dawką humoru :)
W Fundacji Serca Kreacja chcę by angielski tworzył się w naturalnym środowisku przyjaznym dla dzieci i młodzieży, by czerpały garściami z tej nietuzinkowej szkoły.


Matthew Codd

Matthew Codd, native speaker z Wielkiej Brytanii. Absolwent Anglia Ruskin University Cambridge. Posiada uprawnienia CELTA do nauczania języka angielskiego jako języka obcego). Pasjonat Capoeira, muzyki oraz instrumentów perkusyjnych.
W wolnym czasie uwielbia piec ciasta i gotować.


Malwina Szcześniak

Ukończyłam studia wyższe pierwszego stopnia na kierunku: Pedagogika opiekuńcza i pedagogika resocjalizacyjna w 2013r oraz studia magisterskie :Pedagogika społeczna i terapia pedagogiczna w 2015r. W następnych latach poszerzyłam swoje kwalifikacje o studia podyplomowe z Informatyki oraz Edukacji dla bezpieczeństwa. Zawodowe doświadczenie rozpoczęłam m.in. od wolontariatu w Areszcie Śledczym, pracy w Sądzie Rejonowym w Tarnowskich Górach oraz pracy w Szkole Podstawowej.
Aktualnie pracuję z dziećmi i młodzieżą w Szkole Podstawowej nr 13 w Tarnowskich Górach co daje mi ogromną przyjemność i satysfakcję.
W kontaktach z młodzieżą przejawiam stosunek partnerski. Jestem empatyczna, odpowiedzialna, spolegliwa. W pracy skupiam się na odpowiedniej motywacji ucznia, wsparciu, rozwijaniu zainteresowań i osobowości.
Jako nauczyciel jestem świadoma potrzeby permanentnego doskonalenia i dokształcania zawodowego dlatego staram się podejmować różnych nowych wyzwań.
Interesuje się felicytologią, psychologią, resocjalizacją i TIK. Uwielbiam podróżować, pływać i czytać, zaś swój wolny czas poświęcam rodzinie; zwłaszcza opiece, wychowaniu i zabawie z malutkim Kubusiem.


Justyna Szulc-Więcek

Nazywam się Justyna Szulc-Więcek od serca daję Dzieciom język niemiecki – sama byłam wychowywana w wielojęzyczności zamierzonej. Po ukończeniu trzech kierunków studiów, serce skierowało mnie na drogę zawodowego projektowania wzornictwa. Czy to w językach, za pośrednictwem rzeczy, czy w życiowych wyzwaniach - towarzyszę Dorosłym i Dzieciom w drodze do najlepszej wersji siebie i czerpię z tego ogromną radość już od 13 lat.


Paweł Węgier

Jestem Trenerem Mentalnym, Trenerem Spokoju i w Serduszkowej Nieszkole wspieram młodych ludzi w odkrywaniu i budowaniu m.in.: Wspólnie ćwiczymy koncentrację, pamięć oraz dbamy o spokój wewnętrzny.

Po 11 latach pracy w międzynarodowej korporacji (z czego ponad połowę jako manager), postanowiłem pójść za głosem serca i wspierać Polaków w odzyskaniu spokoju oraz budowaniu trwałego poczucia, że to my trzymamy w rękach ster okrętu zwanego życiem. Ukończywszy Akademię Trenerów Mentalnych otrzymałem certyfikat Trenera Mentalnego.

Moją misją jest to, aby w co najmniej 50% polskich domów dbało się o spokój wewnętrzny, a najlepiej, żeby spokój wewnętrzny był przedmiotem w szkole.
Prywatnie mąż, współlokator dwóch kotów oraz gitarzysta.

Moje motto: Nikt nie przeżyje Twojego życia za Ciebie, więc „get to work" i żyj!


Ewa Tomsia

Ukończyłam historię na Uniwersytecie Śląskim. Zaraz po studiach rozpoczęłam pracę w szkole. Nauczanie jest moją pasją i mimo przepracowanych wielu lat nadal to lubię. Każde spotkanie z młodym człowiekiem traktuję jak przygodę, która dla obydwu stron powinna być ciekawa i inspirująca. Prowadzę również zajęcia z WOS-u, etyki oraz filozofowania. Cały czas czegoś nowego się uczę, poszerzam swój warsztat pracy. Lubię muzykę i dobrą książkę, interesuję się sztukami plastycznymi. Odpoczywam poznając nowe miejsca i ciekawych ludzi.


Karolina Wojtyra

Nazywam się Karolina Wojtyra i w Serduszkowej Nieszkole chcę pokazać Dzieciom jak się uczyć dobrze bawiąc i jak odkrywać swoje pasje i talenty.
Ukończyłam trzy kierunki studiów, jednak studia pedagogiczne odkryły moją pasję do pracy z Dziećmi i Młodzieżą. Interesuję się nauką języków obcych, językiem migowym i szeroko pojętą pasją do sportu. Pasjonują mnie również podróże. Przez wiele lat pracowałam w branży lotniczej. Chcę pokazać swym Podopiecznym jak wiele oferuje nam Świat i jak się na niego otworzyć.


Katarzyna Machlowska-Hulok

Trener Mentalny, Coach, Business Partner Polskiego Instytutu Rozwoju Strategii Biznesowych. Żona, mama 11 letniego Bartka. Specjalistka od budowania zgranych zespołów. Miłośniczka postawy Win-Win (wygrana-wygrana), budowania autentycznych relacji opartych na stawianiu człowieka w centrum. Pomysłodawczyni i prowadząca programy online : "Odkryj w sobie bogactwo" oraz "Rozbudź w sobie bogactwo". Zafascynowana tematami budowania wewnętrznej siły, oraz tego, jak nasze dzieciństwo wpływa na nasze przyszłe życie i życiowe wybory. Poprowadzi dzieci do otwierania się na swoje wewnętrzne zasoby, budowanie komunikacji opartej na porozumieniu, autentycznym słuchaniu i szukaniu wspólnego.


Plewnia Danuta

W Serduszkowej Nieszkole Pani od wychowania fizycznego.
Swoją drogę zawodową rozpoczynałam na Wydziale Wychowania Fizycznego w Opolu jako wykładowca, trener lekkoatletyki jak również sportowiec (oszczepniczka) klubu AZS Opole. Równocześnie odbywałam studia doktoranckie na AWF w Katowicach, a w 2016 roku uzyskałam tytuł doktora nauk o kulturze fizycznej. Swoją wiedzę poszerzyłam również z zakresu fizjoterapii, kończąc studia licencjackie z tego kierunku.
Ukończyłam również studia podyplomowe z wychowania resocjalizującego, które pozwoliły mi podjąć pracę z dziećmi i młodzieżą z niedostosowaniem społecznym. Uważam, że aktywność fizyczna/sport są doskonałym sposobem na wyzbycie się negatywnych emocji i rozładowanie energii.
Na co dzień jestem aktywną osobą, staram się zarażać innych swoją pasją i swoim przykładem pokazywać innym, że warto żyć aktywnie i zdrowo. W mojej pracy łączę teorię z praktyką i bardzo chętnie dzielę się swoim doświadczeniem.


Elżbieta Pyka

Z wykształcenia jestem matematykiem, studiowałam na Politechnice Śląskiej. Równolegle ukończyłam kurs przygotowania pedagogicznego. Po studiach rozpoczęłam pracę w Zespole Szkół w Zbrosławicach. Przez dwa lata pełniłam funkcję wicedyrektora a przez cztery dyrektora tej placówki. Od wielu lat działam również w Związku Harcerstwa Polskiego, jestem instruktorką. Praca z dziećmi i młodzieżą to moja pasja. Wiele lat prowadziłam gromadę zuchową, później drużynę harcerską i starszoharcerską. Staram się wspierać, naprowadzać, stwarzać możliwość do odkrywania i jednocześnie pozostawiać przestrzeń dla odkrywcy. Sama również bardzo lubię się uczyć i poznawać nowe rzeczy. Sporo czytam, biorę udział w kursach i szkoleniach. Lubię podróżować, jeździć na rowerze. Jestem ratownikiem kwalifikowanej pierwszej pomocy.


Anna Murzyn

Nazywam się Ania Murzyn i zawodowo tworzę swoją kreatywną przestrzeń- Pasjomatka, w której rozwijam własne pasje. Chętnie dzielę się swymi umiejętnościami, prowadząc warsztaty rękodzieła z zakresu różnych technik.
Prywatnie zaś, jestem mamą dwójki Dzieci i całą rodziną wkraczamy w trzeci rok edukacji domowej - to niezwykła alternatywa i przygoda, pełna wyzwań ale i fantastycznych możliwości! Z wielką chęcią podzielę się, współtworząc przestrzeń Serduszkowej Nieszkoły, zdobytym już doświadczeniem w temacie alternatywnej edukacji.
Z Serduszkową Nieszkołą połączyło mnie wspólne podejście do tematu edukacji, pokazanie Dzieciom, że nauka może rozwijać przez doświadczenie i dawać mnóstwo powodów do radości i chęć poznawania świata!
Moja ścieżka edukacji to ukończone Technikum Ochrony Środowiska oraz studia na UŚ - Chemia Środowiska, więc moją wiedzą wzbogacę spotkania z Dziećmi z zakresu chemii, ale też z uważnością na świat przyrody, roślin i zwierząt, przeplatane ciekawymi warsztatami. "


Agnieszka Matejczyk

Od zawsze podróże były moją pasją, a co się z tym wiąże- nauka języków obcych. Szczególną miłością obdarzyłam język hiszpański. Pasjonuje mnie nie tylko sam język, ale również hiszpańska kultura, muzyka czy kuchnia. Jako nastolatka byłam samoukiem, w późniejszych latach nauki postawiłam na naukę z lektorem, a po liceum wybrałam studia: Filologia hiszpańska. Obecnie jestem absolwentką Uniwersytetu Śląskiego i od ponad czterech lat przekazuję moją wiedzę uczniom. Nadal kocham podróże i kiedy tylko mam możliwość wyjeżdżam do kraju hiszpańskojęzycznego. Miałam przyjemność szkolić umiejętności językowe w Hiszpanii jak również w krajach Ameryki Środkowej.


Marzena Królczyk

W Serduszkowej Nieszkole jestem nauczycielem języka polskiego. W trakcie zajęć będę także realizowała autorski program Akademii Twórczego Rozwoju i Kreatywności.
Moim celem jest budowanie poczucia wartości, siły i optymizmu, a także wspieranie dzieci w rozwoju, towarzyszenie w rozwinięciu skrzydeł i motywowanie do poznawania świata.
Od wielu lat moja praca związana jest z edukacją. Uczę języka polskiego, wiedzy o kulturze, filozofii i etyki oraz plastyki. Podyplomowo ukończyłam studia z coachingu i tutoringu w edukacji.
Neurodydaktyka, rozwój osobisty i wspieranie młodych ludzi w rozwijaniu zainteresowań to moja pasja. Bliskie są mi ideały szkól wolnych, demokratycznych, w których ważne są strategie wspierające wszechstronny rozwój dzieci.
Radość i sens życia odnajduję w kontakcie z ludźmi i rozwijaniu swoich pasji. Interesuję się sztuką, lubię dobre kino i literaturę. W edukacji staram się budować wspierające relacje oraz przestrzeń, która jest miejscem bezpiecznym i twórczym, miejscem do odkrywania siebie i swoich pasji.


  Powrót >>  


NOWOCZESNE TECHNOLOGIE oczyszczania stali nierdzewnej


Darczyńcy Fundacji

Organizatorzy konferencji i patroni medialni
Cel fundacji: Szkoła online na miarę XXI wieku.

Statut Fundacji

Polityka prywatności

Logo Fundacja Serca Kreacja

Kontakt
Masz pytania?
Chcesz zostać sponsorem Fundacji?
Napisz do nas!

fundacja@sercakreacja.pl
Copyright © 2021 - 2023 - All rights reserved.